Kilka słów o nas

Jesteśmy partnerem największych krajowych producentów sprzętu pożarniczego. Dzięki współpracy i poparciu wiodących producentów dostarczamy klientom najnowocześniejszych rozwiązań. Dodatkowo świadczymy usługi: legalizację, przeglądy techniczne, konserwację oraz naprawę sprzętu gaśniczego, pomiary wydajności hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych , badania ciśnieniowe węży hydrantowych...

dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Ekologia, sorbenty

Sorbent sypki  Damolin

W przeciwieństwie do wielu innych absorbentów Damolin jest przyjazny dla środowiska i chemicznie obojętny. Damolin jest granulatem mineralnym pochłaniającym chemikalia – kwasy, zasady, rozpuszczalniki oraz produkty ropopochodne a także wodę.

Dzięki procesowi produkcji w wysokiej temperaturze granulat nawet po nasączeniu pozostaje twardy i trwale zatrzymuje pochłoniętą ciecz. Damolin ma formę granulatu o granulacji 0,5 ÷ 1 mm.

Charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi właściwościami sorpcyjnymi. Jest bezpieczny i łatwy w użyciu. Przeciwdziała przedostaniu się szkodliwych substancji w głąb profilu glebowego. Posiada nieograniczony termin przydatności do użycia. Jest niepalny i niewybuchowy. Szybko i skutecznie usuwa wycieki wszelkich substancji płynnych. Bardzo duża zdolność pochłaniania do 100% własnej wagi. Dostępny w poręcznych 20 kg workach.

Zestawy sorbentów

Zapewniają natychmiastowy dostęp do sorbentów o zróżnicowanych kształtach, co w sposób zasadniczy decyduje o powodzeniu akcji usuwania rozlewów cieczy niebezpiecznych. Możliwość wykorzystania sorbentów o różnych kształtach ma również znaczący wpływ na koszty akcji i ilość powstałych odpadów. Często się zdarza, że zdz zamiast stosowania poduszek wystarczy użyć maty lub przy rozległych rozlewach zastosować rękawy. Dobieramy właściwy kształt sorbentów w zależności od potrzeb. 

Zestawy dostępne są z sorbentami do pochłaniania różnych cieczy od płynów przemysłowych, przez ciecze ropopochodne aż po produkty agresywne chemicznie. 

W przypadku zużycia sorbentów, zamiast zamawiać nowy zestaw mobilny sorbentów, można zamówić zestaw sorbentów do ponownego napełnienia. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach pojemników. 

Każdy zestaw mobilny jest wyposażony w koła umożliwiające szybkie przemieszczanie pojemnika z miejsca na miejsce. Ponadto pojemnik po wykorzystaniu wszystkich sorbentów idealnie nadaje się do roli pojemnika na odpady. 

Zestawy Mobilne Sorbentów WHEELY dostępne są w pojemnikach o trzech pojemnościach: 120l, 240l, 360l.

Zestaw do usuwania rozlewisk ropopochodnych

AQUAQUICK 2000 to czysty, bezpieczny i w 100% ekologiczny sposób usuwania oleju, ropy i tłuszczy. Jest to bezbarwny, wysoce skoncentrowany płyn. W zależności od metody użycia wymaga rozcieńczenia wodą w stopniu conajmniej 1:50 (zimna woda, niskie ciśnienie podawania) nawet do 1:350 (gorąca woda i/lub wysokie ciśnienie podawania). Niezwykle szybko zmywa i odtłuszcza powierzchnię dróg dzięki trwałej emulgacji cząstek oleju, ropy z cząstkami wody i Aquaquick 2000 nie niszcząc jej. Aquaquick 2000 jest wielofunkcyjnym odtłuszczaczem odpowiednim do wszystkich kombinacji węglowodorów. Nie wykazuje agresji na metale, plastyki lub innego typu powłoki. Jest w 100% ekologiczny i biodegradowalny zawiera tylko naturalne składniki – żadnych alkaloidów, chlorków, rozpuszczalników. Jest bezpieczny w użyciu, nawet wdychanie jego oparów powstających powstających w wyniku użycia ciepłej wody lub wysokiego ciśnienia jest nieszkodliwe. pH 7 Podstawowy środek do usuwania resztek olejów, ropy, benzyn z powierzchni dróg i ulic.